Zajímavosti

Přednáška o první pomoci

Dne 20.11.2009 se konala přednáška o první pomoci na starém obecním úřadě. Podrobnosti ZDE. Přednáška byla velmi povedená a mnoho z Vás se dozvědělo, jak se chovat v situaci, kdy o životě rozhodují vteřiny. Tímto velmi děkujeme MUDr. Jaroslavu Vedralovi, který tuto přednášku vedl a názorně předváděl kroky první pomoci. Každý, kdo se přišel podívat si mohl první pomoc pod odborným vedením vyzkoušet.

     

 

Prodej místních pohledů historického kalendáře Janovicka

Pro podrobnosti kliknete sem.

 

Pamětní kniha Obce Bohouňovice II

Přinášíme Vám část kroniky vsi Bohouňovice II, která byla založena roku 1924. Část, kterou Vám přinášíme je počátek této kroniky, který popisuje historii obce až do první světové války a její průběh v obci. Věříme, že pro Vás tento dokument bude poučnou a zajímavou informací o životě našich předků. 1. část    2.část

Pohled do historie

Chcete vědět, jak vypadalo Hornokrutsko před více jak 150 lety?

Podívejte se na historickou mapu, která je zpřístupněna na serveru www.mapy.cz - klikněte  zde.

 

Nový vysílač

Na vodárnu v Horních Krutech byl instalován nový vysílač mobilní sítě O2. Vysílač by měl zaručit kvalitnější signál v obci a jejím okolí.

 

Hrátky počasí

Ve čtvrtek 18.1.2007 postihla naši obec stejně jako mnoho dalších ničivá vichřice, která za sebou zanechala viditelné stopy. Některé domácnosti zůstaly na dva dny částečně či zcela bez elektrické energie. Opraveny musely být i střechy některých domů.

Že se jednalo o velmi silný vichr, dokazují i tyto obrázky:

Jen pár dní poté příroda opět překvapila, tentokráte pořádnou sněhovou nadílkou, která byla první v letošním roce.